Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Гра "СОКІЛ"

Дата: 2 березня 2023 о 15:49, Оновлено 25 вересня 2023 о 13:25
Автор: Макар С. В.

Роман Шухевич біографія

Роман Осипович Шухевич народився 7 липня 1907 року в містечку Краковець, на Галичині у родині судді. За іншими даними він народився 30 червня 1907 року.
Навчався у Народній школі в Кам’янці Струмиловій в 1913-1917 роках. Досягнувши 10-річного віку вступає до Львівської гімназії де здає так званий іспит зрілості. Будучи ще досить юним Роман цікавиться питаннями націоналістичного спрямування та ходить на різноманітні спортивні секції. Залучився до роботи в молодіжному угрупуванні української військової організації (УВО).
В 1925 році Роман Шухевич став повноправним членом УВО. А через рік, 14 вересня 1926 року його приймають до Львівської Політехніки (Львівського Політехнічного Інституту), який Роман закінчив з успіхом у 1931 році. Паралельно з цим він закінчує спеціальні курси для військових старшин (офіцерів).В 1929 році Роман Осипович вступив до ОУН, будучи одним із перших її членів та займав там довгий час пост бойового референта Крайової Екзекутиви ОУН.
В 1930 році Роман Шухевич вирішує одружитись на дочці священика Наталії Березинській, яка народила йому сина Юрія та дочку Марію.
В 1934 році через свою діяльність потрапляє до концтабору в Березі Картузькій, а з нього до польської тюрми.
Вийшовши з ув’язнення Роман Шухевич бере активну участь в організації «Карпатської Січі» та стає одним з її керівників. Починаючи з 1940 року веде активну боротьбу із фашистськими військами, захищаючи Закарпатську Україну.В 1939-1940 роках Роман Шухевич виконує роль референту зв’язку з українськими землями в СССР. В 1940-1941 роках він стає Крайовим Провідником на Західних Окраїнах Українських Земель і членом Революційного Проводу ОУН.
За його сприяння в 1940 році було організовано Український Легіон, який він і очолив.
В червні 1941 року – Львівським управлінням НКВД було закатовано 5450 львів’ян, в тому числі і Юрія Шухевича, рідного брата Романа. Починаючи з 1943 року Роман Шухевич займає посаду Головного Командира УПА під псевдонімом Тарас Чупринка. Вже в травні того ж року за рішенням Проводу ОУН, Роман Шухевич стає Головою Бюра Проводу ОУН.В липні 1944 року, Роман Шухевич відомий під псевдонімом Лозовський стає Головою Генерального Секретаріату УГВР. Коли з ув’язнення повернувся Степан Бандера на пост провідника ОУН, Шухевич під псевдо Тур обійняв пост Голови Проводу ОУН на Українських Землях.В періоді 1943-1950 років Роман Шухевич керує національно-визвольною боротьбою багатотисячної УПА, широкого підпілля ОУН та мільйонних мас українського народу проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів.
5 березня 1950 року Роман Шухевич загинув у бою з озвірілими московськими загарбниками в Білогорщі біля Львова.

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА РОЮ

Назва рою

імені Романа Шухевича

Місцезнаходження

Колубаївська гімназія Гуменецької сільської

територіальної громади

Колубаївська гімназія, Індекс 32304, Хмельницька обл.,

Кам'янець-Подільський р-н, с.Колубаївці,

вул.Покровська, 4

Виховник рою

Лубчинський Андрій Анатолійович, Колубаївська гімназія,

вчитель історії, тел..0963697419,  Kolubaevtsy_08.kpr@i.ua

Опікун рою

(якщо призначено)

Балла Валерій Васильович, Колубаївська гімназія, вчитель фізкультури, тел..0978892520, Kolubaevtsy_08.kpr@i.ua

Посилання на інтернет-ресурси рою

Склад рою:

Назва рою

Вікова категорія рою

(молодих козаків, джур, новаків (козачат))

Кількісний

склад рою/куреня

ПІБ

виховника рою

Хлопців

Дівчат

Імені Романа Шухевича

Джури

11-14 років

Лубчинський Андрій Анатолійович

Імені Романа Шухевича

Козачата

6-10 років

Лубчинський Андрій Анатолійович

Всього у рої __13___ учасників

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.