1. В Україні запускають перший освітній портал щодо безпеки дітей в інтернеті
Згідно з дослідженням, проведеним в ЄС серед 8000 підлітків, ризикована онлайн-поведінка серед молоді стає нормою. Опитування показало, що кожна четверта дитина стежила або тролила когось в інтернеті, кожна восьма - брала участь в онлайн-домаганнях, кожна п’ята займалася секстингом та 4 з 10 підлітків дивилися порнографію.
Поруч із загальними загрозами для українських дітей: секстингу, грумінгу, сексторшену, надмірного часу онлайн, кібербулінгу, існують загрози, що відповідають часу війни: дезінформація, залучення дітей до співпраці з окупантами та інші.
Для того, щоб кожний освітянин, вчитель, мати або батько були обізнані про ризики для дітей в мережі, могли дати дітям загальну освіту інтернет-грамотності, знали, як налаштувати гаджети, як допомогти дитині та куди звернутися за консультацією, громадська організація #stop_sexтинг у партнерстві та за фінансової підтримки ChildFund запустила перший освітній портал щодо безпеки дітей в інтернеті: https://stop-sexting.in.ua/adult/.
На порталі можна знайти корисний контент для батьків та освітян: матеріали для проведення уроків, методичні посібники, тематичні книги та фільми, VR-квест, онлайн-виставку та останні новини. Крім того, на порталі працює запис на консультацію з психологом та портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування: ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.
2. Запрошуємо долучати дітей до опитування ООН про онлайн-безпеку
Інтернет, технології та цифрові платформи приносять багато користі дітям та молоді - це факт. Але, на жаль, інтернет також є місцем, де вони наражаються на ризик різних форм насильства. Ці ризики еволюціонують і стають серйознішими, оскільки технології набувають нових форм.
Для того, щоб врахувати думку дітей про безпеку в інтернеті, Глобальний альянс WeProtect і Офіс спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань насильства над дітьми, проводять анонімне опитування серед дітей до 18 років, щоб краще зрозуміти, як вони ставляться до онлайн-ризиків і що допоможе їм почуватися безпечніше в інтернеті.
Дітям до 13 років рекомендується заповнювати анкету за підтримки батьків або опікунів.
Опитування доступне українською мовою та проводиться до 15 квітня включно. Просимо вас поділитися посиланням на анонімне опитування з дітьми та підлітками: https://violenceagainstchildren.un.org/childrens-voices
|
|
3. #stop_sexтинг приєднався до Глобального партнерства End Violence Against Children
Шановні вчителі, #stop_sexтинг став частиною Глобального партнерства End Violence Against Children! Ми приєдналися до потужної зростаючої спільноти, яка працює над тим, щоб припинити насильство над дітьми в усьому світі.
Це партнерство – державно-приватна співпраця, яка включає установи ООН, уряди, організації, молодь, захисників та активістів, які зосереджені на одній меті: зробити світ безпечним для дітей. Партнерство є новою моделлю захисту всіх дітей від можливої шкоди.
Радіємо можливості виходити на міжнародні партнерства та співпраці, і робити вплив на світовому рівні! Дякуємо всім за підтримку та рухаємось тільки вперед!
|
|